STOPKOR S.C.
Z  KOROZJĄ  WALCZYMY  OD  LAT
          Piaskowanie to metoda polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z dodatkiem twardych cząsteczek. Piaskowanie daje podobne efekty jak szlifowanie, jednakże powierzchnia piaskowana jest o wiele gładsza.Zaletą jest też to, że nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych powierzchni lub krzywizn. Do piaskowania mogą być użyte dostatecznie rozdrobnione materiały takie jak piasek, szkło, metal, czy żużel. Wszystko zależy od powierzchni którą należy poddać piaskowaniu.Piaskowanie jest najskuteczniejszą metodą przygotowania elementów metalowych,betonowych, itp. Matowa i odtłuszczona powierzchnia doskonale przyjmuje farby podkładowe i powłoki konserwujące, co przyczynia się do przedłużenia żywotności i zwiększenia wytrzymałości na warunki atmosferyczne i inne.
POWRÓT
Piaskowanie na mokro to inaczej oczyszczanie w płaszczu wodnym. Piaskowanie na mokro jest obróbką powierzchniową,która wykorzystuje narzucanie przez dyszę mieszaniny ścierniwa i wody na obrabianą powierzchnię. Piaskowanie na mokro odbywa się systemem zamkniętym w kabinach. Znajdujący się w zbiorniku kabiny roztwór wody i ścierniwa pompowany jest do głowicy roboczej przez zanurzoną w zbiorniku pompę, napędzaną najczęściej zewnętrznym silnikiem elektrycznym.Podczas pompowania roztworu do głowicy roboczej ruch mieszaniny przyspieszany jest przy pomocy sprężonego powietrza.
Dzięki temu efekt oczyszczania jest dużo lepszy. Powierzchnia zostaje piaskowana na mokro. Wszelkie zanieczyszczenia,pył i rozbite ścierniwo powracają do zbiornika przez przelew do filtra sedymentacyjnego, znajdującego się z tyłu urządzenia.
Piaskowanie na sucho pozwala uzyskać oczyszczoną powierzchnię, także w trudno dostępnych miejscach, rogach,zakrzywieniach. Piaskowanie na sucho to element zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych i betonowych,polegające na czyszczeniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z dodatkiem ścierniwa.